Inwestycja na lata
Fotowoltaika to inwestycja, inwestycja w naszą przyszłość, inwestycja, która pozwala nam uzyskać znaczące oszczędności w krótkiej perspektywie czasu. Decydując się na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, decydujecie się Państwo na krok w przyszłość, oszczędność oraz niezależność energetyczną. Energię pochodzącą od słońca można efektywnie wykorzystywać do pozyskania energii elektrycznej, którą można wykorzystać, na własne potrzeby.
Nie będzie drożej
Nasza wiedza i doświadczenie podparte wieloma realizacjami, sprawia, że doskonale orientujemy się w rynku. Energia elektryczna drożeje z roku na rok. Już teraz zapowiadane są ogromne wzrosty cen prądu. Tymczasem z naszymi panelami jesteś bezpieczny. Ty i Twoja rodzina. Energia ze słońca jest dostarczana bezpośrednio do twojego gospodarstwa, a nadwyżka przechowywana u operatora do wykorzystania na później
Finansowanie
Pomagamy, wspieramy i instruujemy naszym klientów w celu uzyskać stosownego finansowania na zakup i montaż paneli słonecznych. Popularność odnawialnych źródeł energii i tym samym nacisk na ich stosowanie, spowodowały, iż lokalne oraz krajowe instytucje chętnie udzielają specjalnego dofinansowania na zakup i montaż paneli. Przykładem jest program „Mój Prąd”, czy też odpis z podatku dochodowego, oraz kredyty na preferencyjnych warunkach.
Udzielamy gwarancji
Nowoczesne panele fotowoltaiczne działają bez zarzutu przez 30 lat. Jednocześnie nasza oferta obejmuje gwarancję, która trwa przez 25 lat. Gwarancja ta, obejmuje uzyskanie minimum 80% wydajności paneli podczas ich pracy. Nasza gwarancja obejmuje dodatkowo konstrukcje, zabezpieczenia elektryczne, okablowanie. Falownik w zależności od modelu posiada gwarancje standardową od 7 do 12 lat, istnieje jednak możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na falownik nawet do 25 lat.

Fotowoltaika - co dzięki niej zyskasz
Jeśli mówimy o jakimkolwiek sposobie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, to mówimy o dobrej energii. Pozyskiwanie energii ze słońca czy wiatru znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza i ogólny stan środowiska. Zastanawiasz się jednak, co możesz zyskać bezpośrednio Ty? Przede wszystkim oszczędności. Instalacja fotowoltaiczna w domu, firmie czy instytucji pozwala zmniejszać koszty ogrzewania, energii elektrycznej oraz nagrzewania wody użytkowej.
Idealnym przykładem jest klimatyzacja domowa. Podczas letnich miesięcy instalacja fotowoltaiczna umożliwia samodzielną pracę klimatyzacji w całym domu, przez co stosunkowo kosztowna w użytkowaniu klimatyzacja, staje się praktycznie darmowa.
- energia pozyskiwana ze słońca należy do odnawialnych źródeł energii. Jest to najczystszy i jednocześnie najbardziej efektywny sposób pozyskiwania energii elektrycznej,
- pozyskiwanie energii z paneli fotowoltaicznych pomaga zaoszczędzić nawet do 100% dotychczasowych wydatków. Nawet podczas zimowych miesięcy, kiedy to nasłonecznienie jest mniejsze, zapas wynikający z eksportu energii do instalacji łatwo pokrywa koszty pozyskania energii elektrycznej zimą,
- nowoczesne panele pozwalają produkować energię elektryczną nawet zimą. Nasłonecznienie jest wtedy mniejsze, jednak obecna technologia z łatwością pozwala na pozyskanie energii również w takich warunkach,
- posiadanie własnej elektrowni posiada same plusy i absolutnie żadnych wad, tym samym warto zainwestować właśnie w taką instalację, a inwestycja ta zwróci się błyskawicznie.
Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię odnawialną
, powstały liczne programy dla osób chcący posiać taką instalacje. W chwile obecnej, własna instalacja fotowoltaiczna nie umożliwia odsprzedaż nadwyżki energii. Taka nadwyżka trafia do sieci elektrycznej, co powoduje, że podczas miesięcy z mniejszym nasłonecznieniem, nadal nie musicie Państwo martwić się kosztami energii elektrycznej.
Nowoczesne ogniwa słoneczne gwarantują
efektywne pozyskiwanie energii w naszych warunkach klimatycznych. Nieprawdą jest natomiast to, że w Polsce klimat nie sprzyja fotowoltaice. Obecna technologia pozwala nawet przy niskim nasłonecznieniu uzyskać bardzo dobre efekty jeśli chodzi o pozyskiwanie energii. Panele fotowoltaiczne, są w stanie zaopatrzyć w energię elektryczną duży dom jednorodzinny, a nawet gospodarstwa rolne, firmy, oraz instytucje.
Ogniwa fotowoltaiczne pozwalają do zera obniżyć
rachunki za dostarczoną energię. Od 2019 roku, pomagamy również w uzyskaniu dodatkowej ulgi, z tak zwanego funduszu termomodernizacji, co pozwala odzyskać nawet do 32% całości kosztów inwestycji. Dodatkowo dzięki, dofinansowaniu mój prąd otrzymujemy 5000 zł , program ten jest zapewniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Najlepsi dostawcy i kooperanci
Solutions S.C. jest firmą, która od lat zajmuje się doborem, sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych.
Tym samym, przez lata pracy dobraliśmy liczne grono kooperantów oraz podwykonawców i dostawców, którzy dostarczają nam rozwiązania nowoczesne, pozwalające uruchomić u Państwa sprawną i wydajną instalację fotowoltaiczną. Wśród dostawców wyróżnić możemy: Fronius, SMA, Longi Solar, EXE Solar, Trina, JA Solar czy SHARP.
Współczesne panele dzielą się na:
- Moduły monokrystaliczne
Wytworzone są z ogniw monokrystalicznych, charakteryzuje je obecnie największa sprawność wśród modułów fotowoltaicznych. Cechują się żywotnością sięgającą nawet 30 lat. Moduły monokrystaliczne są droższe w produkcji i tym samym droższe w zakupie. Ich efektywność wynika z ukierunkowania struktury kryształu, z którego składa się jedno ogniwo.
- Moduły polikrystaliczne
Znacznie bardziej popularne i tańsze moduły polikrystaliczne produkowane są z użyciem krzemu, który trafia do kokili, gdzie zastyga. Po zastygnięciu następuje obróbka bloczka krzemowego, z którego powstaje kwadratowy słupek, który w ostatnim procesie produkcyjnym jest krojony oraz czyszczony, tak, aby uzyskać krążek krzemowy, którego grubość wynosi 200 mµ.
Cena modułów polikrystalicznych jest niższa, nie jest jednak powiedziane, że mają znacząco niższą sprawność, na pewno są łatwiejsze do wykonania, co sprawia, że uzyskały najlepszy obecnie stosunek ceny do jakości. Wybierane są dziś przez 90% klientów.
Schemat instalacji PV
1. Panele fotowoltaiczne
2. Falownik (Inwerter)
3. Odbiorniki prądu np.: telewizor, komputer itd.
4. Licznik energii elektrycznej (Dwukierukowy)
5. Bilansowanie energii z siecią
6. Linie zakładu energetycznego


Zalety posiadania własnej mini-elektrowni słonecznej
- zmniejszenie kosztów pozyskiwania energii elektrycznej nawet o 100%,
- pełna niezależność energetyczna od zewnętrznych dostawców,
- nawet 25 letnia gwarancja
- pozytywny wpływ na środowisko.
Odlicz panele fotowoltaiczne od podatku 660 44 11 53

Proces wyceny

Proces montażu

Proces przyłączania

Proces produkcji

Jak duża musi być instalacja?
Instalacja musi być dostosowana do potrzeb budynku. Jeden panel zapewnia moc do ponad 400 WAT, przy czym jego powierzchnia to 1-1,8 m2. Tym samym, dla pojedynczego budynku mieszkalnego, jakim jest dom jednorodzinny potrzeba około 15-20 paneli fotowoltaicznych.

Jak i gdzie zamontować panele?
Montaż paneli może odbyć się na dachu budynku, na ziemi lub w dowolnym niemalże miejscu, gdzie dosięgają go promienie słoneczne. Każdy panel powinien być wystawiony w maksymalnym stopniu na działanie promieni słonecznych.

Jakie koszty dodatkowe muszę ponieść?
Pamiętajmy o tym, że Państwo jak i samorządy starają się zachęcić do montażu ekologicznych instalacji fotowoltaicznych, dlatego nie ponoszą Państwo żadnych kosztów dodatkowych, czy to związanych przyłączeniem instalacji do sieci. Nie musicie Państwo prowadzić również własnej działalności gospodarczej celem sprzedaży energii.